Z czego można wykonać rękawiczki męskie?

Zima to pora roku, która może przysporzyć zmartwień. To czas, w którym szczególnie trzeba zwracać uwagę na to, co mamy na sobie. Niezbędna będzie ciepła kurtka, czapka, szalik i rękawiczki męskie zimowe. Z jakich materiałów mogą być wykonane?

Skóra


Bardzo dobrym materiałem na rękawiczki męskie zimowe jest skóra. Niekoniecznie ta naturalna. Syntetyczna, czyli tzw. ekoskóra też będzie dobra. Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy, ale jest ona zdecydowanie bardziej przyjazna środowisku. Dobre rękawiczki od środka powinny być wyłożone ciepłym materiałem np. futerkiem lub pluszem. Dzięki temu są one nieprzemakalne z zewnątrz oraz bardzo ciepłe w środku. Takie rękawiczki nie ślizgają się na powierzchni kierownicy, zapewniają pewny chwyt, więc można używać ich do prowadzenia pojazdów. Skórzane rękawiczki są też eleganckie, więc można je zakładać nawet do garnituru.

Wełniane


Klasyczne rękawiczki wykonane są z wełny. Są ciepłe i mięciutkie w dotyku. Niestety łatwo je przemoczyć. Lepiej, więc nie używać ich przy odśnieżaniu auta. Mokre rękawiczki są wyjątkowo nieprzyjemne. Trzeba też pamiętać, że rękawiczki z wełny można wykonać nawet na drutach. Z tego powodu są dobrym pomysłem na prezent prosto od serca.

Narciarskie


Zupełnie inną kategorią są rękawice narciarskie. Są bardzo grube i ciepłe, a do tego też nieprzemakalne. Niestety nie umożliwiają one precyzyjnych ruchów dłoni. Zapewniają za to ciepło i to, że palce nie skostnieją, a po ściągnięciu rękawic, nie będzie potrzeby, by je dodatkowo rozgrzewać.