szpilki damskie

Jak wybrać szpilki damskie, aby być zadowoloną?

Szpilki damskie niewątpliwie należą do jednych z najpopularniejszych rodzajów obuwia. Przedstawicielki płci pięknej kochają je przede wszystkim za atrakcyjny wygląd. Aby jednak można było być w stu procentach zadowoloną ze szpilek, należy starannie je wybrać. Warto zatem dowiedzieć się, jakie kryteria brać pod uwagę dokonując zakupu.

Odpowiedni rozmiar i kolor

Każda przedstawicielka płci pięknej, która chce być zadowolona ze szpilek, musi zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego ich rozmiaru. Obuwie nie może być zbyt ciasne, bo będzie po prostu uciskało stopę. Długotrwałe chodzenie w szpilkach damskich, które są za małe, może nawet doprowadzić do deformacji stóp. Szczególnie niebezpieczne jest zakładanie obuwia, które jest zbyt wąskie. Panie o szerokich stopach muszą zatem wyjątkowo rozważnie dobierać szpilki. Błędem jest również kupno butów, które są luźne. Nietrudno w nich o bolesny upadek. Warto zatem przymierzyć kilka modeli, zanim podejmie się ostateczną decyzję o zakupie. Szpilki powinny być nie tylko ładne, ale i w miarę komfortowe. Każda kobieta zwróci także uwagę na kolor tego typu obuwia. Jeżeli szpilki damskie mają pasować do każdej stylizacji, najlepiej postawić na takie barwy jak czerń, granat czy beż. Jeśli kobiecie zależy na wyróżnieniu się z tłumu, może ona postawić na szpilki w odcieniu burgundu czy soczystej brzoskwini.

Starannie dobrana wysokość obcasa

Wybierając szpilki damskie (dostępne tutaj), należy zwrócić także uwagę na wysokość obcasa. Jeżeli obuwie ma być noszone na co dzień, warto pozostać przy obcasie nie wyższym niż 5 centymetrów. Na specjalne okazje mogą jednak przydać się zdecydowanie wyższe szpilki. Niektóre panie mogą postawić nawet na obcas, który doda im kilkanaście centymetrów wzrostu. Wyjątkowo wysokie kobiety raczej unikają jednak szpilek o wysokości obcasa przekraczającej dziesięć centymetrów.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając szpilki?

Przy wyborze szpilek damskich należy zwrócić swoją uwagę także na materiał, z którego są one wykonane. Wydaje się, że za najbardziej ponadczasowy materiał uchodzi skóra naturalna. Wykonane z niej buty prezentują się niezwykle elegancko. Są także dosyć odporne na uszkodzenia mechaniczne. Sporo pań stawia także na zmysłowy zamsz. Warto mieć na uwadze to, że szpilki wykonane z wymienionych materiałów mogą być dosyć drogie. Niemniej jednak posłużą zdecydowanie dłużej niż szpilki wykonane z tak zwanej skóry ekologicznej. Kobiety, którym zależy na korzystnym stosunku ceny do jakości, powinny być gotowe na przejrzenie kilku różnych ofert.