poncza damskie

W jaki sposób stylizować poncza damskie?

Przytulne jak koc, wygodne za sprawą swojego luźnego kroju – ponczo, bo o nim mowa, jest alternatywą dla płaszczy i innych okryć wierzchnich wiosenną oraz jesienną porą. Ten typ odzieży nie ma ograniczeń wiekowych i może być noszony zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i nastolatki. Prezentuje się dobrze niemal w każdym połączeniu, pozostawiając dowolność stylizowania, bez obaw o popełnienie modowej gafy. 

Jak nosić ponczo?

Ponczo zazwyczaj skupia największą uwagę w stylizacji, będąc jej głównym elementem i wyznacznikiem kolorystyki, w jakiej powinien zostać utrzymany strój. Pozostałe części garderoby nie powinny znacząco odbiegać barwą oraz stylem, zatem w przypadku, gdy poncza damskie (https://yups.pl/pol_m_Odziez_Narzutki-i-Poncza-245.html) posiadają charakterystyczne, dominujące wzory lub są w jaskrawych barwach, reszta ubioru powinna pozostać minimalistyczna.

Stylizacja z użyciem ponczo nie wymaga obecności dużej ilości dodatków. Prosty kapelusz czy klasyczna torebka będą idealnym dopełnieniem, nie zaburzając przy tym ogólnego obrazu. Niektóre modele pozwalają, a nawet sugerują użycie paska, co sprawdzi się szczególnie w kobiecych stylizacjach.

biała narzutka, damskie ponczo

Z jakimi butami łączyć poncza damskie?

  • kozaki za kolano, sprawdzą się doskonale do krótszych modeli ponczo,
  • mokasyny lub tenisówki, zestawione z codzienną odzieżą,
  • botki na obcasie, są uniwersalnym wyborem pasującym do niemal każdego rodzaju ponczo, a zwłaszcza do tych o przedłużonym kroju i rozcięciami po bokach.