moda w hip hopie

Moda i kultura w hip hopie

Hip hop najczęściej kojarzy się wszystkim z muzyką. Trzeba jednak wiedzieć, że hip hop to nie tylko muzyka. Jest ona jedynie elementem tej kultury. Na hip hop składają się także takie elementy jak graffiti oraz ubiór. Zwłaszcza stój jest tu ważny. Po nim można od razu poznać, że ktoś jest członkiem tej kultury.

Moda

Hip hop miał też ogromy wpływ na modę. Często nazywa się ją modą ulicy. Na typowy stój hip hopowy składają się sportowe buty, dresowe spodnie, bluza z kapturem oraz czapka z daszkiem. To co przede wszystkim charakteryzuje tę modę to wygoda. Stylizacje te mają być przede wszystkim wygodne. Sklep hip hop BraggaShop.pl posiada w swojej ofercie wiele elementów mody hip hopowej. Jeśli ktoś jest zatem zainteresowany taką stylizacją z pewnością nie będzie miał problemu, aby dobrać dla siebie takie elementy ubioru, które najlepiej będą mu pasować. Jest to moda popularna zwłaszcza wśród osób uprawiających sport.

Graffiti

Jeszcze kilka lat temu graffiti kojarzone było bardzo negatywnie. Najczęściej kojarzyło się z wandalami niszczącymi elewacje budynków. Dziś jest już zupełnie inaczej. Graffiti stało się prawdziwą sztuką. W obecnych czasach nawet samorządy czy wspólnoty mieszkaniowe często zlecają pomalowane elewacji budynków. Choć dziś często określa się to jako mural. Jak wspomniano graffiti stało się sztuką. Można je zobaczyć już nie tylko na budynkach, ale także na ubraniach. Obecne jest na bluzkach, koszulkach czy kurtkach.