Browse Category

Obuwie

Najlepsze modele butów damskich na jesień

Idealne buty damskie na jesień powinny być odporne na kapryśne i mocno zróżnicowane warunki pogodowe, które w trakcie tej pory roku potrafią zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni w ciągu godziny. Muszą też pasować do stylizacji opartych na swetrach, prostych dżinsach i płaszczach. Poniższe trzy modele doskonale te funkcje spełniają.

1 – klasyczne botki

A mówiąc o modelu najbardziej klasycznym ze wszystkich, będą nim botki czarne płaskie, czyli te niewsparte na żadnym obcasie. Wykonane z ciemnego zamszu lub skóry okażą się bardzo dobrym wariantem do noszenia na co dzień. Takie botki pasują po prostu do wszystkiego i jest to ich największa zaleta. Można je dobierać do sukienek, spódnic, dżinsów, eleganckich spodni, a nawet szortów.

2 – sportowe trapery

Nieco bardziej sportowym i casualowym charakterem wykażą się trapery, czyli masywne buty zawiązywane na sznurówki, które przeważnie kończą się na wysokości kostki. Kojarzą się z butami górskimi, a można powiedzieć, że są wręcz na nie stylizowane, choć w przeciwieństwie do nich bywają noszone nawet do sukienek i spódnic.

3 – eleganckie kozaki

Jeżeli natomiast szuka się czegoś jeszcze bardziej kobiecego i sensualnego od botków czarnych płaskich, trzeba już zdecydować się na klasyczne kozaki, najlepiej te sięgające za kolano, wsparte na przynajmniej niewielkim obcasie. Wbrew pozorom można je nosić i zimą, i podczas innych pór roku. Kozaki na jesień będą wykonane z cieńszej skóry lub delikatniejszego zamszu.