Bielizna codzienna kontra erotyczna

Bielizna erotyczna znacząco różni się od tej, jaką zakładamy na co dzień. Jakie różnice są szczególnie widoczne? Czy warto zakładać taką erotyczną bieliznę?

Bielizna codzienna a erotyczna

Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi rodzajami bielizny jest to, jaki cel kobieta pragnie osiągnąć. Jeśli chodzi o codzienne majtki i biustonosz, dla kobiet ważne jest, aby delikatnie podkreślały one atuty figury i maskowały wszelkie mankamenty, dodatkowo nie będąc widocznymi. Kolejnym aspektem jest wygoda – bielizna codzienna musi być komfortowa i dobrana do danego rozmiaru, gdyż spędzamy w niej w zasadzie cały dzień.

Bielizna erotyczna natomiast rządzi się swoimi prawami. Ma ona za zadanie wytworzyć efekt wizualny i podkreślić piękno ciała urozmaicone efektownymi dodatkami. Praktyczność w tym przypadku nie jest kluczową kwestią, co z łatwością dostrzeżemy w ozdobnych elementach typu falbanki, kokardy, tiul, tasiemki itp. Materiały bielizny erotycznej także różnią się od codziennej. Najczęściej spotykana jest bielizna koronkowa, satynowa, czy też tiulowa.

Dobranie bielizny do sylwetki

Producenci bielizny erotycznej mają sporą wyobraźnię i podsuwają kobietom całkiem nowe rozwiązania. Można skorzystać ze zmysłowych elementów bielizny lub postawić na drapieżność i odwagę.
Bielizna zmysłowa ma za zadanie lekko podkreślić kształty kobiety, wzorując się na prześwitach, czy lekkich koronkach. Najczęściej sięgają po nią romantyczne kobiety, którą nie lubią zbyt wiele odkrywać.
Odważne wersje bielizny są doceniane przez pewne siebie panie, pragnące znacząco podkreślić swoje atuty. Eksperymentowanie w sypialni jest dla nich bodźcem do działania, a odpowiednie fasony odkrywają więcej ciała.

Każdy rodzaj bielizny jest niepowtarzalny, zwłaszcza jeśli chodzi o seksowną bieliznę. Na co dzień raczej wybieramy wygodne majtki, nie zwracając większej uwagi na erotyzm.