3 najważniejsze porady dotyczące wyboru letniej sukienki

Zwiewne letnie sukienki damskie stanowią podstawowy element garderoby każdej kobiety, gdy za oknem praży słońce. Nic w tym dziwnego: krótka, zwiewna sukienka zapewnia świetny komfort, gdy słupek termometru osiąga skrajnie wysokie temperatury. Jednak by dobrze się czuć i świetnie wyglądać, należy zwrócić uwagę na szereg rzeczy. O czym pamiętać, wybierając sukienkę?

Po pierwsze – dopasuj krój do figury

Nawet najpiękniejsza sukienka nie będzie dobrze wyglądać, jeśli nie zostanie odpowiednio dopasowana do figury. Panie, które posiadają mocne wcięcie w pasie powinny wybierać sukienki z dopasowaną talią, a te, których atutem są długie nogi, niech zdecydują się na krótki model, który pomoże idealnie je podkreślić. 

Po drugie – postaw na dobre jakościowo materiały

Sukienki zrobione z syntetycznych materiałów nie zapewnią odpowiedniego przepływu powietrza i  – co za tym idzie – sprawią, że potliwość wzrośnie. Dlatego każdorazowo sprawdź metkę dołączoną do ubrania, aby upewnić się, jakie tworzywa zostały użyte w procesie produkcji.

Po trzecie – wybierz tak, abyś czuła się świetnie!

Pamiętając o poprzednich radach, zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz: nie kupuj sukienki wbrew sobie. Jeśli wiesz, że teoretycznie dany model powinien Ci odpowiadać, ale jednocześnie źle się w nim czujesz – nie zmuszaj się do niczego. To nie pomoże, a wręcz przeciwnie: sprawi, że będziesz wyglądać w sukience naprawdę kiepsko. Pewność siebie to podstawa – dlatego wybieraj tylko ubrania, w których się sobie podobasz – a wtedy docenią Cię też inni.